MÜLK SAHİBİ ÜYELİĞİ

/ MÜLK SAHİBİ ÜYELİĞİ

ÜYELİK SİSTEMİ

240 EURO /

MÜLK SAHİBİ ÜYELİĞİ

Tüm yönetim ve finansal ihtiyaçlarınız için tek çözüm!


YÖNETİM / MUHASEBE / FİNANS / RAPORLAR / GÖRÜNTÜLEME ve TAKİP

MÜLK SAHİBİ ÜYELİK SİSTEMİ

Ev Sahipleri Birliği (ESB) Almanya/Berlin Merkezli, Yurt dışında yaşamakta olan T.C Sınırları içinde Taşınmaz mülkleri bulunan yaklaşık 11.000 Yerli ve Yabancı üyesine 10 yıldır kesintisiz Mülk yönetimi Hizmet Sunmaktadır.

1-       Sisteme Giriş.

2-       Tüm Türkiye Geneli Mülkünüze YÖNETİM / MUHASEBE / FİNANS / RAPORLAR / GÖRÜNTÜLEME ve TAKİP Hizmeti sunuyoruz.

3-       Hotline Servisimiz ile Telefon da ÜCRETSİZ Bilgilendirme   0850 811 78 80

4-       Tüm şubelerimizden randevu alarak yüz yüze görüşerek ÜCRETSİZ bilgi alma.

5-       Sizin adınıza tüm yazışmaların yapılması (extra ücrete tabidir.)

6-       Tüm Türkiye Geneli 81 ilde Gayrimenkul Danışmanlık ofislerimizden faydalanabilirsiniz, Mülk satın alabilir, kiraya verebilir ve Mülkünüzü satabilirsiniz.

7-       www.worldrealestate.world  sistemimize ÜCRETSİZ Üye olup Satılık ve ya Kiralık ilanı verebilirsiniz, Kendi mülkünüze kendiniz müşteri bulabilirsiniz.

8-       Sadece Üyelerimize özel Tüm Sigorta Poliçelerinde % 2 İndirim

9-       Tüm Hukuksal konularda Türkiye Geneli Anlaşmalı Avukatlarımız ile avukatlık hizmetlerinden (İstanbul Baro Birliğinin açıklamış olduğu fiyat listesi üzerinden)  % 10 İndirim alarak faydalanma imkânı,

10-   Sistemde size özel 1 adet dosya ile (Hukuksal Davalarınızı) 24 saat takibini yapabilirsiniz.

11-   SADECE Üyelerimize Özel 1 Yıllık Kira Geliriniz DEĞİL, Sadece 1 Aylık Kira Gelirinizin % 60 ını Sigorta bedeli olarak ödeyin 1 Yıllık Kira Geliriniz Garantiniz Olsun, Kiracınızla siz değil Hukuk Danışmanlarımız Uğraşsın.

 - (Kira Gelir kaybı Sigortası) Kiracınız Sizden Kiraladığı mülkün kirasını Ödemiyor mu? Sorun değil Kira Sigortası ile her ay kiranız hesabınızda.

 - Mülk sahibinin kiracı aleyhine yönelttiği her türlü alacak talepleri, icra takipleri ve/veya alacak/tahliye davalarında avukatlık, hukuki danışmanlık, 

   vekalet ücretleri ile dava   harç ve Giderler Sigorta poliçesine Dahildir.

- Kiracı tarafından ödenmeyen elektrik, su, doğalgaz vb. faturalara ait Giderler Sigorta poliçesine Dahildir.

- Kiracı tarafından Ödenmeyen Apartman Aidat Giderleri Kapıcı Aidatı, Merdiven Temizlik Aidatı, Ortak Kullanım Elektrik,Su,Doğalgaz v.s Giderler Sigorta poliçesine Dahildir.

12-   Tüm Türkiye Geneli Mülkünüze ( SPK Onaylı GMD Uzmanlarımız tarafından)  Gayrimenkul Değerlendirme (EXPERTİZ) Raporu   % 10 indirimli hazırlatabilirsiniz.


1 Yıllık üyelik ücreti sadece 240 € . Fiyatlarımıza % 18 KDV Dahil DEĞİLDİR.

KDV Kanununun 1 ve 6 ncı maddelerine göre, Türkiye'de gerçekleşen mal teslimleri ile Türkiye'de ifa edilen veya yurt dışında ifa edilmekle birlikte Türkiye'de faydalanılan hizmetler KDV'ye tabidir. Bu teslim ve hizmetlerin yabancı firmalara yapılması bu durumu değiştirmez. 

MÜLK YÖNETİM i NEDİR? NASIL YAPILIR?

 

 YÖNETİM

Bireysel Mülk, Ticari Mülk

Bir mülkün Kiralama organizasyonu, ticari ve teknik koşullarında düzgün bir şekilde idare edilmesi için gerekli olan Tüm görev ve takdir yetkisi kapsamında yapmaktır. MYŞ mülkiyete uygun özen ve ilkeleri bakmakla yükümlüdür; Bunu yaparken, yönetimle ilgili tüm yasal hükümleri ve sözleşmeye bağlı anlaşmaları gözlemlemelidir.

MYŞ Mülk sahibinin adına ve hesabına tabidir. kiracılar, Resmi makamlar, Devlet Daireleri, üçüncü kişiler, şirketler ve diğer topluluklar a karşı, Mülk sahibini her konuda istisnai ve adil bir şekilde temsil etmeye yetkilidir.

gerekçeli ve isteğe bağlı sorumluluklarına uygun olarak, genel olarak mal sahibiyle anlaşarak, gerekli sözleşmeleri ve diğer yasal işlemleri yapacak ve feshedecektir.

Mülk sahibinin kiraya verilecek  mülküne kiracılarını seçmek, uygun kiralamaları yapmak

Söz konusu olan Mülke ait Mecbur yapılması gereken (DASK) ile birlikte (Kira geliri Garanti Sigortası) ve diğer Sigortaları Mülk sahibinin tüm zarar ve ziyana uğramasını engelleyecek sigorta poliçelerinin Mülk sahibi adına yaptırması Dosyalaması ve Takibini sağlamak.

MYŞ i  Mülke ait bakım, onarım veya modernizasyon için gerekli önlemleri  alması, başlatması ve Mülk sahibine bilgi paylaşımı zorunluluğu vardır.

MYŞ i Mülke ve sahibine karşı olan yükümlülükleri yasa gereğince yerine getirmekle ve denetlemek yükümlüdür.

Mülke ait Tüm Resmi evrakları ve Hesapları Sistemin de ve Dosyalarında Kanunların ön görmüş olduğu süre Arşivlemek zorundadır. Arşivleme süresi geçmiş evrakların Sistemden ve ya Dosyalarda Silinmesi ve ya Kaldırılması sadece Mülk sahibinin onayı ile yapılabilir.

MYŞ i adına ait olan ve sadece mülk sahibinin o mülkü için kullanılan Banka hesabında paranın sahibi dir. Bu hesapta bulunan para üzerinde Mülk yönetim firmasının hiçbir hakkı yoktur.

Mülk sahibine ait mülkün kiracısının Mülkü Teslim etmesi durumunda, Mülk yönetim Firması tarafından ‘Mülk Teslim Alma Tutanağı’nın hazırlanması ve Mülkün, Mülk Sahibi adına Kiracıdan Teslim alınması ve Kiracıya Depozitosunun iadesi, 

Mülkün yeniden kiraya verilmesi esnasında ‘Mülk Teslim etme Tutanagı’nın Hazırlanması, sisteme işlenmesi ve Depozit ile Kira gelirinin Kiracıdan Tahsilatı

Altı ayda bir Mülk yönetim şirketinin Kirada ve ya boş olan mülke ait ‘Mülk kontrol’ Tutanağının hazırlanması ve sisteme işlenmesi

Mülk sahibine ait olan Mülkün kiralanması aşamasındaki işlemler Kiracı bulmak, Mülk Devir raporlarının hazırlanması. Kira kontratının hazırlanması gibi Mülk yönetimine dahil değildir.

Mülk Yönetim ücretine dahil olmayan giderler vardır ki bunlar Mülk sahibi tarafından karşılanmak zorundadır.

Mülk yönetim şirketinin Mülk sahibi adına Noter, Avukat, Mahkemelerde harç ve vergi, ekspertiz Raporu hazırlanması, kiralamalarda ödenen emlakçı komisyon bedeli gibi giderler Mülk sahibine aittir

MUHASEBE

Üyesine ait Mülkün kiralanmasından kaynaklanan kira gelirinin, Elektrik, Su, Doğalgaz gibi giderlerin de Her ay Düzenli olarak kiracı tarafından ödendiğinin kontrolünü sağlaması zorunludur.

Mülke ait ödenmesi gereken vergilerin gerekli kurum ve kuruluşlara devlet  dairelerine bildirimi ve ödenmesi.

Mülk Sahibinin Kira Gelirleri ve Mülke ait Giderlerin karşılanması için Yönetim şirketi Kendi tercih ettiği bir bankada sadece o mülkün gelir ve giderlerinin karşılanması için bir hesap açmakla ve internet bankacılık şifrelerini Mülk sahibi ile paylaşmak zorundadır.(Mülk sahibi sadece kontrol amaçlı kullanabilir)

Mülke ait Tüm Gelirler ve Giderler aylık olarak bu hesaptan yapılır.

Mülk sahibinin Talebi doğrultusunda Mülk e ait Aylık olarak Gelir/ Gider raporu sonucun da 3 aylık/6 Aylık / 9 Aylık ve ya  1 yıllık kira gelirini Yönetim Şirketine yazılı olarak bildireceği bir banka hesabından alarak aylık Bilanço sıfırlanır. (Her ayın 10 ile 15 i arası)

Yıllık hesap özeti, takip eden yılın 2. / 3. çeyreğinden daha geç olmadan Mülk sahibine teslim edilmelidir.

 FİNANS

Mülkün Gayrimenkul Değerlendirme Raporlarının hazırlanarak, Mülk sahibinin Yıllık Gelir/Gider bilançoların dan faydalanarak Bankalardan ve ya özel kurum ve kuruluşlardan kredilendirilmesi ve finansal çözümler ile Mülk sahibinin mülk yatırımlarını artırma çalışmalarıdır.

RAPORLAR

Sistem üzerinden Mülk sahibinin mülküne ait tüm işlemlerin Raporlanması,

GÖRÜNTÜLEME ve TAKİP

Mülk sahibinin, Mülk yönetim şirketinin kullanmış olduğu Mülk yönetim sistemi üzerinden yapılan tüm işlemlerin görüntülenmesi ve takibidir.

tasarimci
Top